Ponad 1000km roadbooka, ok.3500km lub więcej - całej imprezy. UWAGA - to wyprawa dla samochodów osobowych o wartości zakupowej do 5000zł!

Przygotujcie się na przepyszną kuchnię bośniacką, genialny rafting rzeką Umą, przejazdy pośród pól minowych. Słowem - dobre miny do złej gry! Zobaczymy różne wodospady, monastyry i meczety, a także wbijemy się na most. W Mostarze!  Będziemy jedli baraninę, ryby i baklawę, pili wino, rakiję i kawę. Zdzisław i Rafał dla odmiany wezmą Perłę.

Kąpiele w rzekach i jeziorach wysoko górach, biwaki na kempingach, na dziko i w pensjonacie. Możecie zabrać ze sobą dzieciaki, bo nie będą się nudzić na pewno. Dzienne odcinki niezbyt forsowne – 5-7h, długie dni, jeszcze dłuższe wieczory, czasem trudne poranki. Trasa to szutry, kamienie, troszkę błota, pola minowe w trakcie likwidacji, asfalty. W czerwcu turystów właściwie nie ma, sam kraj jest bardzo rzadko zaludniony i przez całe godziny jazdy interiorem można nie spotkać nikogo 

Co trzeba mieć:

  • czas
  • poczucie humoru
  • samochód dobrze przejrzany,
  • osłonę pod silnik/skrzynię z blachy, nie plastiku,
  • koło zapasowe, albo dwa,
  • CB radio,
  • porządną linę holowniczą (jakby co, mamy takie 4t linki w sprzedaży),
  • zestaw narzędzi, olej na dolewki, paski, dobry termostat, trytytki
  • polisę Travel KL (mamy agencję, ubezpieczymy Was),
  • klapki, buty trekkingowe, maskę do nurkowania, preparat typu Mugga, buty do łażenia w wodzie, krem z filtrem.  Na rafting warto wziąć piankę

Wpisowe  - 1500zł od załogi.

Obejmuje koszty przygotowania trasy, roadbooka, koszulki pamiątkowe i nalepy, czapeczki, naszą opiekę i pomoc w trakcie imprezy, organizację . Nie obejmuje opłat noclegowych, spływu, parkingów w Mostarze itp.

Kiedy?

Start: 16.06.2022
Koniec: 26.06.202

Gdzie?

Bośnia, Hercegovina, Montenegro.

Ile to kosztuje?

1500 Polskich Nowych Złotych

Jaki pojazdy dopuszczamy:

Za ile mogę kupić samochód
Od teraz  na zakup możecie przeznaczyć całe 5000zł, co powinno rozszerzyć możliwości zakupowe na coś więcej, niż zgnity Sej, czy Fela. Nie interesuje nas ile wydasz na remont i ulepszenia.

Czy tylko FWD się liczy?
Mogą startować także samochody osobowe z napędem 4×4. Zaznaczam – nie chodzi o auta terenowe, a bardziej wszelakie formołszyny, kłatro, synkro,  awude, wisko itp.  

A co jeśli mam inne aute?
Ponadto dopuszczamy do zabawy samochody osobowe, których wartość przekracza wszelkie limity pod jednym wszakże warunkiem – mają to być wozy ciekawe. Jak dotąd zrobiliśmy kilka wyjątków (Mazda Miata, Mercedes w124 4Matic, Scenic RX4) – teraz otwieramy się na każdą nietypową propozycję. Liczymy na Waszą kreatywność i fantazję!