27.05 – 07.062023 r.

Pierwsza z wakacyjnych przygód Gruz Rally rozpocznie się gdzieś na zadupiach Bałkanów wschodnich, być może w Serbii, a być może nie tylko.

Czeka Was pełna przygód i piętrzących się trudności trasa OFF-ROAD, najeżona pułapkami, czyhającymi na beztroskich młodzieńców ze swoimi rozmarzonymi towarzyszkami (albo na odwrót).

Oczywiście oprócz niebezpieczeństw, po których pokonaniu Wasze akcje u płci pięknej, prawdopodobnie, acz niekoniecznie zwyżkują, zobaczycie też tzw. kawał świata. To doświadczenie pouczające, inspirujące i oczyszczające. Będzie brzydko, średnio i przepięknie. Opuszczone wioski i tętniące życiem miasteczka, stare graty i nowe volkswageny, beton i cudowne widoki. Kościoły, klasztory i meczety, piękni mężczyźni i brzydkie kobiety. Osły też się znajdą. Poznacie prawdziwe bałkańskie życie od podszewki, możliwe, że zechcecie tam zostać na resztę swoich dni. Ci, którzy oprą się tej pokusie i pokonają kłody rzucane pod nogi przez los i organizatorów, dotrą do raju utraconego – greckiej wyspy Thassos.
Stamtąd to już na pewno nie wrócicie do Łomianek, Radomia, czy Zegrza.

Co zabrać:
– dystans do siebie i świata
– dobry humor, a przynajmniej pozytywne nastawienie, marudom dziękujemy
– odporność na kurz, słońce i kaca
– auto osobowe lub jednoślad o wartości zakupowej do 5kpln
– trytyki, poxilinę i srebrną taśmę
– jakieś osłony podwozia lub więcej poxiliny
– dwa koła zapasowego, opony raczej AT/szutrówki
– CB
– przedmiot do spania w nim
– dużo chusteczek odświeżających
– polisę assistance (ogarniemy, jak nie macie)
– polisę kosztów leczenia (travel – też ogarniemy, mamy agencję)

Wpisowe na to jedyne w swoim rodzaju, psychodeliczne doświadczenie to 1600zł od załogi.

Dostajecie w zamian 7-8 dni trasy wyprawy offroadowej o zróżnicowanym stopniu trudności, choć w porównaniu do naszych imprez krajowych – dosyć łatwej. Szutry, drogi kamienne, piaszczyste dukty, drogi leśne. Połoniny, dolinki na strumykiem, drogi górskie, bezkresne przestrzenie – to wszystko i dużo więcej. Oczywiście są też odcinki asfaltowe, sklepy, przyjemne knajpki i stacje benzynowe (ale nie codziennie). W planie mamy Serbię, Macedonia, Bułgarię i Grecję. Na końcu wbijamy na kemping na wyspie Thassos i zostajemy, ile komu trzeba.

W ramach wpisowego są też pamiątkowe koszulki(2szt na załogę) i czapeczki (j.w.) oraz komplet rajdowych naklejek.

Zapisy wkrótce!
Termin zgłoszeń upływa 6.maja 2023!